Saç Tebeşiri Yapımı ve Kullanımı

Saç Tebeşiri - Yapım ve Kullanımı

Herkese merhaba!

Bu yazımızda gençlerin oldukça ilgi duyduğu, saçlara kısa sürede farklı renkler sağlayan saç tebeşirleri hakkında olabildiğince bilgi vermeye çalışacağız. Saç tebeşiri, evde yapımı da mümkün olan saç renklendirici araçlardan biridir ve kullanım dozunun aşılması halinde saçları yıpratabilir. Bu sebepten ötürü yılda sadece bir ya da iki kez uygulanması kâfidir. Aksi halde saçlarınızın çarpıcı görünmesi uğruna, saçlarınızdan olabilmeniz de mümkün.

Saç tebeşiri, evde doğal yollarla da yapılıp uygulanabilir.
Bunun için gereken malzemeler:

  • Renkli tebeşir yahut yağlı olmayan pastel boya,
  • Eser miktarda ılık su,
  • Düzleştirici,
  • Havlu
  • Eldiven

Uygulanışı da oldukça basit olan bu doğal saç tebeşirini; uygulamak istediğimiz bölgeyi, eldivenlerimizi takıp; ılık su ile ıslatmak sureti ile; elimizdeki pastel ya da renkli tebeşirler ile boyayabiliriz. Boya kuruduktan sonra, düzleştirici yardımı ile üzerinden geçeceğimiz boyanın kalıcı olma süresi iki gündür. Peki, saç tebeşiri nasıl çıkar? Elbette daha önce çıkarmak isterseniz ılık su ve şampuan ile çıkarabilmeniz mümkün.

Unutmayın, saç tebeşiri uygulaması saçlarınızın parlaklığını yitirmesine olanak verebilir yahut saçlarınızı yıpratabilir. Bu sebepten sıklıkla uygulamamanız Saçlarınız İçin ekibinin önem arz eden tavsiyesidir!

Bunun dışında, ben uğraşamam, satın alacağım diyen ziyaretçilerimiz için ufak bir piyasa araştırması yaptığımızda; saç tebeşiri fiyatlarının 20 ile 30 TL arasında değişim gösterdiğini gözlemledik. Belli, tanınmış firmalardan sipariş vermeniz ya da kozmetik reyonlarının bilinen markalarından alış veriş yapmanız; saçlarınız için daha uygun olacaktır. Saç modelleri ve saçları güzel göstermenin püf noktaları hakkında her şeyi Saçlarınız İçin sitesinde bulmaya devam edebilirsiniz.

Dilerseniz, “next” butonu ile; Saç tebeşiri uygulaması yapılmış uzun saç modelleri ya da kısa saç modelleri görüntülerinde dolaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir