Saç şekillendirme yöntemleri

Erkekler her ne kadar görünümlerine önem verseler de, bazı sorunlarından dolayı sıkıntılı dönemler geçiriyor. Kesinlikle, yumuşak saç yapısına sahip erkeklerin, saçlarına şekil verme sorunlarından kurtulması zor öyle değil mi? İşte sizlere erkek saç şekillendirme yöntemleri hakkında kısaca püf noktalara yer vererek, daha rahat bir şekil verme imkânına sahip olabilmenizde yardımcı olacağız.

Temiz saça uygulama

                Biliyorsunuz ki aslında temiz, arındırılmış saça şekil vermek oldukça zordur. Saç ne kadar kirli olursa o kadar güzel ve kolay şekil alacaktır. Fakat temizlik her zaman önemli olurken bu yöntemi es geçiyoruz. İlk olarak saçlarınızı uygun bir içerik ile yıkamanız gerekiyor. Eğer ki zor şekil alan ve yumuşak saçlara sahipseniz, şampuanlar yerine, direkt olarak sabun kullanımı gerçekleştirmeniz mümkün olabilir. Yumuşaklık veren sabunlar bu konuda şampuanlardan daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Fön ve kurutma

                Yıkama işlemi sabun ile gerçekleştikten sonra, doğru yöne ve saç şeklinize göre kurutma, fön işlemi uygulanırsa, saç şekil almayacak diye bir şart yok. Bir de bundan sonra wax ya da sprey kullanılırsa, istediğinize her şekli verebilirsiniz aslında.

Wax kullanımı

                Kurutma işlemi gerçekleştikten sonra, parmak uçlarınız ile saçlarınızı tutam tutam şeklinde istediğiniz şekli verebilirsiniz. Eğer ki verdiğiniz şekil kalıcı olsun istiyorsanız, arkasından saç şekillendirme yöntemi olarak sprey kullanılabilir.

Sprey kullanımı

Wax kullanımı sonrası, saç şekillendirmek için, kısım kısım sprey kullanımı uygulanarak, eliniz ile hafif baskı uygulayarak şekillendirmeyi düzenleyebilir ve kurumasını bekleyerek daha sert, kalıcı hale getirebilirsiniz.

Saç şekillendirme yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir