Saç Örgü Modelleri

Saç örgüleri günümüzde her yerde kullanılabilen bir saç modeli haline geldi. Şık örgü modelleri yada spor örgü modelleri bayanların her yerde örgü saçları kullanmasını kolaylaştırıyor. Tokalarla hareketlendirilen topuz modelleri daha çok şık davetlerin saç modellerinden biri oldu.

1- Yan Örgü Modeli 

Örgü modelleri arasında yan örgü modelinin yeri ayrı. Şık olmak isteyen her bayan yan örgü modelini tercih ederek stilini ortaya koyuyor. Dalgalı saçlarda harikalar yaratan yan örgü modelini davetlerde tercih ederek son derece şık görünebilirsiniz.

ir0wfs

2- Gösterişli Örgü Modeli 

Saçlarınız hacimliyse ve gösterişli bir örgü modeli arıyorsanız; aşağıdaki örü modeli tam size göre. Saçlarınızda yeteri kadar hacim yoksa kaynak yada çıt çıt kullanarak aşağıdaki örgü modeline ulaşabilirsiniz. İlk olarak tepeden toplanan saçlar ardından şık bir örgü çeşidiyle geceye uygun hale getirilir.

2016-orgu-sac-modelleri-4-500x500

3- Mısır Püskülü Örgü Modeli 

Mısır püskülü örgü modelinde salaş ayrıntılar dikkat çeker. Saçlar yanlardan mısır püskülü örüldükten sonra çiçeklerle taç şeklinde süsler uygulanır. İsterseniz bu örgü çeşidini sade şekilde de kullanabilirsiniz. Platin saçlarda şık görünen mısır püskülü örgü modelinde saçlarınızın hepsine birden de bu örgü çeşidini uygulayabilirsiniz.

 

birbiriinde-guzel-sac-orgu-modelleri-orgulu-sac-modelleri-sac-orgusu-7

4- Salaş Örgü Modeli 

Salaş örgü modeli daha çok günlük hayat için ideal bir örgü çeşididir. Saçlar yan kısma getirildikten sonra örülür ve kabarık tepe detayıyla günlük olarak kullanılabilecek bir şekle sokulur. Büyük güneş gözlükleri ile şık bir halde kullanabileceğiniz örgü modellerinden biridir.

salas-orgu-sac-modelleri-

5- Balık sırtı Örgü Modeli 

Balık sırtı örgü modeli genç kızlar tarafından kullanılan en yaygın örgü modelidir. Saçlar tepeden başlanarak örülür ve uç kısma kadar balık sırtı modeli ortaya çıkarılır. Okul yıllarının en popüler saç örgülerinden biri olan balık sırtı örgü modeli günlük hayatta da kullanılabilen örgü modellerinden biridir.

tepeden-saç-örgüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir