İlginç Saç Modelleri

İlginç saç modelleri herkesin yaptırmaya cesaret edemeyeceği saç şekillerinden meydana gelir. Kimi zaman bir figürü içeren ilginç saç modelleri kimi zaman ise akla hiç gelmeyecek şekilde hareketlendirilerek belli bir form kazandırılır. İlginç saç modellerine göz gezdirerek sizde farklı model seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

1- Kalpli Örgü Saç Modeli 

Örgü stilini kullanarak saçınızı kalp deseni ile hareketlendirmek oldukça ilginç bir fikir. Başın arka kısmında saçların düz örgü ile örüldükten sonra kalp şekli verilmesi ve ucuna çeşitli çiçeklerle hareket kazandırılması oldukça farklı bir fikir. Daha çok kız çocukları için ideal bir saç tipi.

images (5)

2- Önden İkili Topuz Modeli 

İlginç saç modellerinden biri de; önden ikili şekilde yapılan topuz çeşidi. Saçlarınızı ön kısımda ikiye ayırarak her kısmı topuz yapabilir ve ön tarafta ilginç bir saç modeli yakalayabilirsiniz. Bu saç modeli gençler için son derece değişik bir fikir olacak. Bazı topuz tokalarını kullanarak bu saç modelini kolaylıkla elde edebilirsiniz.

yok-artik-dedirten-ilginc-sac-modelleri-02

3- Tepeden Hareketlendirilmiş Saç Modeli 

Saçlarınızı tepeden toplayarak değişik modeller yaratabilirsiniz. Bunlardan en ilginç olan saç modeli ise; aşağıda verdiğimiz örnek. Saçlarınızı tepeden topladıktan sonra lastik tokayı çeşitli şekillerde saçınıza dolandırarak farklı bir topuz yapabilirsiniz. Sizde modelde olduğu gibi değişik saç aksesuarları kullanarak topuzu farklı bir görünüme taşıyabilirsiniz.

Favim.com-12389

4- Sarmal Detaylı Saç Modeli 

Sarmal detaylı saç modeli platin rengi saçlarda son derece farklı görünüyor. Saçlar normal bir şekilde topuz yapıldıktan sonra ayrılan saçlar  yan kısımda kıvrımlı bir şekilde tutturuluyor. Sarmal saç şeklini elde etmek istiyorsanız saçlarınız son derece dolgun ve hacimli olmalı.

880_1

5- Düzensiz Saç Modeli 

Herhangi bir şekle bağlı kalmadan hareketlendirilen saçların belki de en ilginç olan modellerinden biri de; düzensiz saç modelleridir. Saçlar krepe ile kabartıldıktan sonra yanlarda, ortada veya arkada çeşitli şekillerde tutturulur. Bu saçlar düzensiz ve salaş bir görünüm tercih eden kadınlar için uygundur.

ağaç-saç-modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir