Evde Saç Nasıl Boyanır

Saçlarını kuaföre emanet etmek istemeyen kadınlar evde saçlarını kendileri boyamayı tercih ediyor. Evde saç boyama fikri ne kadar cazip gelse de; bir takım püf noktalarını gözden kaçırmamak gerekir. Saçlarınızı düzgün bir şekilde boyamazsanız saçınızdaki boya dalgalı bir görünümde olacak ve kötü görünecektir.

1- Saçları boyamadan boyanın içeriğini dikkatli okuyun. Vücudunuz saç boyasına çeşitli reaksiyonlar verebilir.Bazı insanların saç boyalarına karşı alerjileri bulunur. Bunun için içeriğini dikkatlice okuyun ve boyanın size zarar verip vermeyeceğine karar verin.

evde-sac-boyayanlara-altin-tavsiyeler-16

2- Saçlarınızı boyamadan evvel düzgün şekilde tarayın. Saçlarınız karışık olursa ara kısımlara boya yeteri kadar nüfuz etmez. Saçlarınızı tarayın ve ardından saç yoğunluğuna göre tutamlara ayırın. Tutamlara ayırdığınız saçları başın belli noktalarına tutturun. Saçlarınızı bu şekilde ayırırsanız boyayı sürmek kolaylaşacaktır.

evde-sac-nasil-boyanir_646x340

3- Tutam halinde olan saçlarınızı teker teker ucundan başlayarak dibe doğru boyamaya başlayın. Dip kısımları boyamadan işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirin. Saç boyama esnasında en son dip kısımlar boyanır. Bunun nedeni saç köklerinin daha sıcak olması nedeniyle boyanın saç tellerine daha hızlı girmesidir.Dip kısımlara boya sürmeden uçları boyayın ve boyarken hızlı davranın.

sac_boyama6_8b938cb28189bab18f035ce6ac151e4d

4- Saçlarınızı boyadıktan sonra son olarak saç diplerini boyayın ve tarakla yukarıdan aşağı doğru tarayın. Bu esnada kalın uçlara sahip olan bir tarak kullanın. İnce uçlu taraklarla boyalı saçların taranması daha zordur. Alın ve şakak kısımlarına bulaşan boyaları bir kolonyalı pamuk yardımı ile silin. Yıkama esnasında boyanın daha çabuk çıkmasını sağlayacaktır.

sac boyama sultangazi sac kuaforu

5- Saçlarınızı boyadıktan sonra kendi etrafında döndürerek yukarıda bir toka ile tutturun. Saç boyasının bekletme süresi ortalama olarak 30 ile 40 dakika arasında değişir. Saçınızı boyadıktan 20 dakika sonra bir kere daha tarakla tarayın ve boyanın daha iyi nüfuz etmesini sağlayın. Süre dolduktan sonra ılık su kullanarak saçınızdaki boyayı akıtın.

bilmeniz_gereken_sac_boyama_terimleri-2-size-3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir