Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü topuz modelleri ile şıklığınızı romantik bir şekilde artıran ayrıntılar yakalayabilirsiniz. Örgü topuz modelleri arasında en çok kullanılan modellerden biri de; tepe kısımda yapılan örgü detayının topuz şekli verilmesidir. Örgü topuz modellerinde enseden yapılan topuzlarda yer alır.

1- Örgü topuz modellerinde taç şekli verilerek yapılan topuzlar daha havalı bir duruş sergilemenizi sağlar. Bu tip örgülerde saçlar maşa ile şekillendirildikten sonra yan kısımdan bir tutam alınır ve taç şeklinde örülerek alt kısım toplanır. Bu tip topuzlar gelinliklerle birlikte kullanılan saç tiplerine de bir örnektir.

tac-orgulu-topuz-modeli-2016

2- Kalın saç örgüleriyle şekil verilen topuzlardan biri de; ensede topuz yapılan örgü çeşitleridir. Tepede yine kalın bir şekilde örülen tutamlar aşağıda topuz şekli verilerek saçlar hareketlendirilir. Romantik görünümlü abiyelerle ve gelinliklerle kır düğünleri için ideal bir şıklık sergileyebilirsiniz.

orgulu-topuz-modeli-2016

3- Örgü topuz modellerinin kaçınılmaz aksesuarları arasında taçlar gelir. Kendinizi mitolojik bir havaya sokmak istiyorsanız tepe kısımda taç şeklinde yer alan pullu taçları tercih edebilirsiniz. Taçlarla hareketlendirilen örgü topuz modelleriyle beraber dantel görünümlü zarif elbiseler tercih edebilirsiniz.

Örgülü-Topuz-Saç-Modelleri-2016

4- Örgü topuz modelleri arasında saçın havadan topuz yapıldığı ve çevresinde örgü tutamının yer aldığı örgü çeşitleri de bulunmaktadır. Bu örgü çeşitlerinde aksesuar kullanılmaz. Örgü türü kendi başına havalı göründüğü için oldukça sade ve gösterişlidir. Kalın telli ve hacimli saçlar için ideal bir örgü topuz çeşididir.

maxresdefault

5- Yandan örgülü topuz saç modellerinde saçın yan tutamları örülerek arkaya doğru tutturulur. Saçın geri kalan kısımları ise yine ensede topuz yapılır. Küçük ve ince örgülerden meydana gelen bu saç türlerinde topuz kısmı bir kaç çiçekle süslenebilir. Örgü topuz modeline uygun bir aksesuar olan çiçekler yakma görünümünde olmalıdır.

Gelin-Örgülü-Ense-Topuz-Saç-Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir