Evde Yapılabilecek Pratik Saçlar

Evde zamanınızı harcamadan pratik şekilde saç tasarımları yapabilirsiniz. Üstelik bu saç tüplerini yaparken hiç kimseden yardım almak zorunda değilsiniz. Saçlarınızı taradıktan sonra düzgün şekilde aşağıdaki örneklerden faydalanarak kendi saç stilinizi yaratabilirsiniz.

1- Evde yapabileceğiniz en kolay saç şekli süngerle yapılan saç topuzudur. Ufak bir süngerden yardım alarak saçlarınızı saniyeler içinde topuz yapabilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı yukarıda toplayın. Ardından ortası delik olan süngeri saçınızdan geçirin. Geçirdiğiniz saç tutamını süngerin çevresine sararak şirin bir topuz oluşturun. Bu saç topuzunu yapmak en fazla beş dakikanızı alacak.

en-kolay-topuz-modelleri

2- Örgülerden meydana gelen pratik bir saç şekli istiyorsanız; pratik örgülü saç tipini deneyin. İlk olarak saçlarınızı yanlardan örün. Ardından ördüğünüz saç tutamlarını arka kısma doğru getirin ve tel tokalar ile tutturun. Yapacağınız işlem bu kadar basit. Arka kısımda örgülerin görselliği saçlarınıza hoş bir hava katacaktır.

gunluk-kolay-acik-orgulu-sac-modelleri-2016

3- Evde yapabileceğiniz pratik saç şekillerinden biri de; saçlarınızı enseden toplayarak yapacağınız saç tipleri. Küçük bir lastik yardımıyla saçlarınızı enseden toplayın. Fakat yan kısımlarından birer adet tutam ayırmayı unutmayın. Saçlarınızı topladıktan sonra yan kısımdaki saç tutamlarını alın ve saçın bağlandığı yerin üzerinden çapraz şekilde geçirin. Zarif bir saç toplama stili elde edeceksiniz.

atkuyruğu-saç-modeli

4- Evde dakikalar içinde nostaljik bir saç topuzu yapabilirsiniz. Hatta bu modeli düğününüzde bile kullanabilirsiniz. Başınıza incili bir bant geçirin. Bu esnada saçlarınızın düz olmasına özen gösterin. Ardından saç tutamlarını tek tek ayırarak bantın iç kısmına doğru sokun. Arka yani ense kısmında zarif bir topuz elde edin. Saç tutamlarının altını aşağıdan çıkarmamaya özen gösterin.

Evde-Yapılabilecek-Pratik-Saç-Modelleri-4

5- Saçlarınıza daha sevimli bir model vermek istiyorsanız; fiyonk saç modelini deneyin. Tepede saçlarınızı toplayın ve toplama esnasında ikinci kısmı dışarı çıkarmayın. Uç kısmı dışarıda kalan saçı geriye doğru atarak tatlı bir fiyonk şekli verin. Bu pratik saç şeklini mezuniyet balolarında bile kullanabilirsiniz.

xtqwz9sqvn7p30xk4w66-500x276

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir