Nasıl Sağlıklı Saç Uzatılır

Saç uzatmak son derece uzun zaman alan ve zorlu bir süreçtir. Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız; ilk olarak kırıklardan arındırmanız gerekmektedir. Yoksa saç uzadıkça uçlarından kırılacak ve istediğiniz boyuta ulaşmayacaktır.

1- Saçları sağlıklı bir şekilde uzatmak için kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Yağlı ve kuru saçlara özel şampuanlar edinmeli ve saç tipinize uygun olan kimyasallardan arınmış şampuanları tercih etmelisiniz. Saçlarda uzun süre kullanılan saç şekillendirme ürünlerinin de saçların uzamasını geciktirdiği belirlenmiştir. Saç spreyleri ve jöleler bu ürünler içinde yer almaktadır.

saclar-saglikli-bir-sekilde-nasil-uzatilir-1783-590x369-2

2- Saçlarınızı sağlıklı bir biçimde uzatmak için saç bakım yağlarından yararlanmalısınız. Haftada bir kere yapacağınız bitkisel yağ bakımı saç köklerini besleyecek ve daha hızlı uzamalarına yardım edecektir. Saçları uzatan en iyi bakım yağları zeytinyağı ve badem yağıdır.

parlak-saclar

3- Saç uzatabilmek için uç kısımların sağlıklı olması gerekmektedir. Bunun için belli aralıklarla saç uçlarından kestirin ve saçlarınızın daha hızlı uzadığına şahit olun. Saç uçlarınız sağlıklı olursa kırılma ve yıpranma gibi durumlarla yüz yüze kalmayacaksınız. İstediğiniz boya kadar saçlarınızı sağlıklı olarak uzatabileceksiniz.

indir

4- Beslenmenin de saç uzatma konusundaki başarısı yadsınamaz. Beslenmenize ne kadar önem verirseniz saçlarınızın o derece sağlıklı uzadığını gözlemleyeceksiniz. Omega yağ asitleri yönünden zengin besinler tüketirseniz saçlarınız daha hızlı uzayacak ve ışıltısıyla göz kamaştıracaktır. Aynı zamanda alınan A, D ve K vitaminleri de saçın hızlı uzamasını sağlar.

yumusak-ve-parlak-saclar

5- Saçları şekillendirilirken verilen ısı saçların hızlı bir şekilde yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı istediğiniz gibi uzatamazsınız. Isı verilerek şekillendirilen saçlardan öte daha doğal halde şekillendirilmiş saçları tercih etmelisiniz. Saçlarınız bu sayede yıpranmayacak ve uçlarından kırılmayacaktır.

c1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir