Kahküllü Saç Kesimleri

Kahküllü saçlar daha çok modern görünümlü ve yaşınızı küçük gösteren saç modelleridir. Zaman zaman moda olan kahküllü saç modelleri giydiğiniz kıyafetlerle beraber belli bir stilin içine dahil olmanızı sağlar. Kalın kahküllerin yanı sıra; ince kesilmiş olan kahkül modelleri de bulunmaktadır.

1- Kahküllü saç kesimleri arasında kalın kesimleri ile dikkat çeken kahkül modelleri ilk sırada yer alır. Kahkül ne kadar kalınsa yüzünüzün küçük gözükme ihtimali o kadar çoktur. Kahkül kestirmeye karar verdiğinizde bu püf noktasından faydalanabilirsiniz.

Kahküllü-saç-kesimi-modeli

2- Katlı kesim saçlarda görülen kahküllü saç kesimleri dikkatin kahküllerde yoğunlaşmasını sağlar. Saçlarınızda katlı kesim fazlaysa sizde kalın kesilmiş kahküller aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz. Yumuşak saç renkleriyle dengeli bir uyum yakalayacaksınız.

images

3- İnce kesilmiş kahküllü saç modelleri yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlar. Kalın kahküller ne kadar keskin hatlar ortaya çıkarırsa; ince kahküller bir o kadar yüzü yumuşak gösterir. Siyah yada koyu kahverengi saçlarda ince kesilmiş kahküller daha tarz görünür.

44v1j6c4tt

4- Kahküllü saç kesimleri omuz hizasında biten saçlarda da uygulanır. Daha ince ve kısa kesilen kahküller saçların boyuna uyum sağlayacak vaziyette kesilir. Böylelikle saçın uzunluğu ve kahkülün şekli birbiriyle uyum sağlar. Kumral ve küllü kumral saç tonlarında daha fazla kullanılır. Yüz hatlarınız genişse saçlarınızı küllü kumral rengine boyayarak ince kahküllerden yardım alabilirsiniz.

Kahkullu-sac-resimleri

5- Uzun kahküllü saç kesimlerinde kahküller saçların uzunluğuna uygun olacak derecede uzun kesilir. Uzun kahkül kesimleri yüzü uzun olan kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Orta kumral ve açık sarı gibi renklerindeki saçlarda yüzünüz uzunsa bu tip kahkül modelini kullanabilirsiniz.

indir

6- Yan kesim kahküller yüzünü tamamen kapatmak istemeyen kadınlar için ideal kesimlerdir. Daha doğal bir hava istiyorsanız kumral tonlardaki saçınızı yan kahkül kestirebilirsiniz.

$2013-kahkül-modelleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir