Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu

Bazı kadınlar kendilerini iyi hissetmek için bazı kadınlar da sadece değişiklik denemeyi sevdikleri için saç renklerini sık sık değiştirirler. Peki ya bir talihsizlik yaşanır da hiç istenmeyen bir renk ortaya çıkarsa? Bildiğiniz üzere bu değişimlerde istenilen tonun yakalanması oldukça zor bir süreçtir, özellikle koyu tonlardan sonra açık renk saçlara sahip olmak istiyorsanız.

Koyu Saçı Açma Yöntemleri

Koyu saçı açmanın birçok yolu olduğunu duymuşsunuzdur. En çok tercih edileni genelde saçlarımızı kuaförlere teslim etmektir. Tabi ki kuaförde yapılan işlemler hem cebimize zarar vermekte hem de kimyasallarla saçı inanılmaz derecede yıpratmaktadır. Bu yüzden evde uygulanan yöntemleri tercih etmek size daha kolay gelebilir. Bu yöntemlerden bazıları karbonat, beyaz kalıp sabun, C vitamini tabletleri ve kepek önleyici, arındırıcı gücü yüksek şampuanlardır.

Peki, evde saç boyasını akıtmak için arap sabunu kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Saç Boyası Akıtmak İçin Arap Sabunu Kullanmak

Saçınızdan koyu renk tonları akıtmak ve hatta kendiliğinden koyu olan saçlarınızı açmak için evde arap sabunu kullanabilirsiniz. Hatta bu yöntemi bazı kuaförler kendi salonlarında bile kullanmaktadır. Saç renginizi açmak ya da boyayı saçınızdan akıtmak istiyorsanız yüksek arındırıcılık özelliği olan arap sabununu saçlarınızı yıkarken şampuan yerine kullanabilirsiniz. Aralarda bir hafta olmak koşuluyla 2-3 kez uygulamadan sonra yaklaşık bir ayda güzel sonuçlar alabilirsiniz. Saç tonunuz arap sabunu sayesinde ummadığınız kadar güzel açılacaktır. Zaten yıkama esnasında akan boyayı rahatlıkla görebilirsiniz.

Arap Sabununu Kullandıktan Sonra

Arap sabunu kuaförlerin kullandığı açıcılar kadar olmasa da saçlarınızı kurutup zarar verebilir. Bu yüzden her yıkamadan sonra saçlarınızı nemlendirecek ve yıpranmasını önleyecek bakımlar, serumlar ya da saç maskeleri kullanmanız önerilir. Siz de hem istediğiniz tonda hem de sağlıklı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir