Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Öncelikle kıvırcık saça sahip olanların titizlik konusunda usta olmaları gerekir. Çünkü bu saç tipi kolayca zarar gördüğü gibi kurur, kabarır ve elektriklenir.

Kıvırcık Saça Sahip Olanlar Ne Yapmalı?

Saçınız gereğinden fazla kıvırcık ise ıslak olduğu zamanlarda kurumasını beklemek uzun sürecektir. Fakat yapılabilecek en iyi şeylerden birisi havaların sıcak olduğu vakitlerde kurumaya bırakarak nem kaybının önüne geçebilmektir. Saç kurutma makinesi oluşturduğu fazla sıcak hava ile saçlarınıza zarar vererek hali hazırda kuru yapıya sahip saçlar için daha da fazla zarar veriyor olacaktır. Fakat kullanılması gereken durumlarda orta uzaklıkta hafif hafif tutmak yardımcı olacaktır.

Kıvırcık Saça Sahip Olan Kişiler Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle en önemli kurallarımızdan biri saçımızı asla ıslakken kestirmemek olacaktır. Çünkü kıvırcık saç ıslanınca buklelerinde küçülmeler meydana gelmektedir. Bu durumu yaşamamak için ise yapacağınız şey saçınız kuruyken kesim işlemini uygulatmak olacaktır. Bir diğer önemli kural ise saçınızı kuruyken taramaktan kaçınmaya özen göstermeniz olacaktır. Çünkü kuru bir kıvırcık saç kabarır yıpranır ve sizi rahatsız edici bir hal alacaktır. Bunun önüne geçmek ise çok basit öncelikle banyo sırasında kullandığınız saç kremini sürdükten hemen sonra taramak olacaktır. Ayrıca bu size saç buklelerinizin ayrılarak incelmesini önlemede büyük rol oynamaktadır.

Banyo Sonrasında Kıvırcık Saça Nasıl Davranmalı?

Banyodan sonra saçınızı sert bir havluyla kurulamak saçınıza ciddi hasarlar verebilir. Bunun yerine yumuşak bir havlu ile nazik dokunuşlarla kurulamak saçınızın canlanmasına ve güçlü olmasına katkı sağlayacaktır. Banyo sonrasında sıra yatma işlemine geldiğinde ise saçınızı toplanabilir en uç noktadan lastik tokalar yerine kumaş veya bez toka tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca bu yöntem ile yattığınızda saçınızın üstüne yatmaktan kurtulmuş olup, kabarmasını ve zarar görmesini önlemiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir