Kahkül Kime Yakışmaz

Kadınların belirli zaman aralığında yaşadığı en büyük ikilemler arasında yer alan bir konuyu inceleyeceğiz. Aslına bakarsanız her zaman için kahkülün size yakışıp yakışmayacağına ilişkin soru işaretini gidermenin en mantıklı yolunun kestirip denemekten geçtiğini söylesek de evdeki hesabın çarşıya uymayacağının bilincindeyiz. Peki ama kahkül kime yakışmaz?

  • Çok dar alın için gerekli alan bulunmaz ve hoş olmaz.
  • Saçını her gün düzleştireceğini söyleyen kıvırcık saçlılarda hoş olmaz.
  • Çok önemli anlarda bile saçıyla uğraşmayı sevmeyenlerde güzel durmaz.
  • Çabuk yağlanan saçlarda ağır bakımlar isteyebilir

Kahkül Kime Yakışır

Tabi bunun dışında bir de kahkülün yakıştığı insanlar vardır. Bütünüyle değişiklik taraftarıysanız kahkülle beraber saç renginizi değiştirmeyi de göz önüne alabilirsiniz. Bu da sizi bambaşka bir insan yapacaktır. Sorunun cevabı bu değil elbette…

  • Öncelikle yeniliklere açık insanlara
  • Saçlarına sık zaman ayıranlara
  • Keskin hatlı yüzlere
  • Biraz geniş alınlılara

Kahkül hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu başlığı ise yüzümüze devamlı olarak temas etmelerinden dolayı sık yağlanmalarıdır. Bu da sizin kahküllerinizi olduğundan daha sık yıkamanız gerekeceği anlamına gelebilir. Çoğunlukla yüzünüze masaj yaptığınız zaman aralıklarında kahküllerinizi de hatta imkanı varsa tüm saçınızı suya tutabilirsiniz.

Duştan çıktıktan sonra hemen fön çekmek iyi gelecektir. Kahkülü olanların çok iyi anlayacağı üzere bir takım alışkanlıklarınız olacaktır. Her ne kadar pek çok kadın kahkülleri ile uzun süre bakım yapmakta zorluk çekse de bir kez alıştınız mı kahkülden vazgeçemeyeceksiniz.

Yenilik istiyorsanız muhakkak ki yüz hatlarınıza uygun bir kahkül modeli bulmanız mümkün olacaktır. Tabi ki bu hatların nasıl seçildiğine de bağlı bir durumdur. Kahkül çoğunlukla:

Kare yüz hatlarına sahip olanlarda düz.

Kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olanlarda yana doğru kesilmelidir.

Son olarak kahkülünüzü düzenli bir şekilde kestirip sabit bir uzunlukta tutmak zorunda kalacağınızı da unutmamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir