Yağlı Saçları Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bazı alışkanlıkların saçları yağlandırdığı bilinmektedir. Saçlarınızı yağlandıran alışkanlıklar dendiği zaman çoğunlukla akıllara az yıkamak, yağlı gıdalarla beslenmek, havaların sıcak olması ve nem oranının artması gibi sebepler gelirken gerçek biraz daha gizli olabilir. Sizler için saçlarınızın yağ oranını artıran seçenekleri araştırdık.

Bunları bir alışkanlık haline getiriyoruz. Saçlarınıza çok sık dokunmanız durumunda saçlarınız daha çok kirlenecektir. Daha çabuk kirlenen saçlar daha çabuk yağlanır. Siz yağlanmış mı diye dokunarak daha hızlı yağlanmasına neden olabilirsiniz. O sebepten yağlanmış mı diye saçlarınıza dokunmaktan vazgeçebilirsiniz.

Tararken İki Defa Düşünün

Saç dipleri saçların hızlı yağlanmasını sağlar. Düzenli olarak saçlarınızı tarayarak saç üretimini teşvik ediyor olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için günde 1 yada 2 defadan fazla saçlarınızı taramamalı yada çok taramanız gerekiyorsa sadece uç bölgesini tarayarak yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

Kullandığınız tarak başta olmak üzere bütün araçlarınızı dünzeli olarak temiz tutmanız gerekebilir. Çoğunlukla ellerinizin saçınıza yaptığı gibi pis ve yağlı saç bakım ekipmanları kullanarak saçlarınızın hızlı bir şekilde yağlanmasına neden olabilirsiniz.

Saç Bakım Ürünlerine Dikkat

Kullandığınız saç bakım ürünleri saçınıza uygun olmazsa kimyasını değiştirecek ve saçınızın daha çabuk yağlanmasını sağlayacaktır. Sadece saç tipiniz için değil ayın zamanda cilt tipiniz içinde uygun olan bir ürün kullanarak bu durumun önüne geçmeniz mümkün olabilir. Ülkemizde kadınların büyük bir çoğunluğunun saç tipleri hakkında bilgi sahibi olmadıklarını düşünecek olursak bu durumun son derece normal olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir