Saç Bakımında Market Faktörü

Çoğunlukla saç bakımı yaparken ekonomik olan ürünlerden yana tercihimi kullanmaya çalışıyorum. Çok samimi olduğum bir arkadaşım (kendisi kimyagerdir) bana bazı ünlü markaların üretim tesislerinin İzmir, İstanbul gibi illerde olduğunu ve bu ürünleri son derece uygun fiyatlara ürettiklerini söyleyince biraz olsun cebimi de düşünmeye başladım.

Hangi Ürünleri Tercih Etmeli

Cilt bakımı ve saç bakımı gibi konu başlıklarında temkinli olmanız gerektiğini söyleyebilirim. Ben saç maskesi hazırlıyorum. Üstelik hazırladığım bu saç maskesini bimde bu hafta köşesine göz atarak rahatlıkla hazırlayabiliyorum.

İhtiyaçlar listemde çoğunlukla saçlar için olumlu etkiler yapan yağlar listesi ilk sırada yer alıyor. Bim raflarında kasadan hemen önce bizi karşılayan yağlar arasında cilde iyi gelen ve saç dökülmesine iyi gelen pek çok yağ satılıyor. Bunlar arasında kayısı yağı, terebentin yağı, tatlı badem yağı gibi yağ seçenekleri bulunurken benim işimi tatlı badem yağı fazlasıyla görebiliyor. Bunun dışında ara sıra aktüel ürünlerle indirime giren (bir süredir ne yazık ki gelmiyor) Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak saçlarıma dipten uca sürmeye başlıyorum. Komple saçım tarafından emildikten sonra ikinci adım olarak sıra saçlarımı bir streç film yardımıyla kapatmaya geliyor. Bir saat kadar terleyerek bekleyen saçlarım dipten uca kadar yağı iyice emiyor.

Saç Maskesi Sonrası Arındırma İşlemi

Saçlarınızda yoğun miktarda yağ oluşmaya başlayınca öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli konu başlığına değinmek istiyorum. Saçlarınıza hiç su değdirmeden lif yardımıyla köpürttüğünüz şampuanınızın köpüklerini doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede yağda su akıp gitmeyecek ve şampuan saçınızı güzelce arındırmış olacaktır.

Sizlerde saça iyi gelen pek çok farklı yağ ile maske hazırlayabilir ve doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Bunun için birkaç pratik bilgi yeterli oluyor. Her ne kadar web sitemiz içerisinde çoğunlukla saçlarla ilgili pratik bilgilere yer veriyor olsak da aynı durumda cilt bakım yağları da hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde son derece kolay ve pratik hazırlanan maskeler yardımıyla cildinizin kusursuz bir görünüm kazanmasını da kolay bir hale getirmeniz mümkün olabilir.

Sizin yorumlarınızı ve bu konuda attığınız adımları merakla bekliyorum. Aşağıda faydalandığım kaynakları yazdım. Dilerseniz oradan bir göz atabilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyorum.

Yararlandığım Kaynaklar:

https://www.sabah.com.tr/

https://www.bimaktuelurunler.net/

https://sagligabiradim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir