Protez Saç Nedir – Kullananlar – Yorumları

Son zamanlarda sık sık reklamlarda görmeye başladığım protez saç nedir konusunu internet üzerinden detaylı bir şekilde inceledim. Bu yazıda elimden geldiğince hiçbir markanın yada ürünün reklamını yapmamaya çalışacağım. Yeni bilgiler geldikçe bu yazı güncellenecektir. Protez saç konusunda yazmamın temel nedeni siz değerli ziyaretçilerimin doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak olacaktır. Bu sebepten görseller ve videolar telif hakkına sahip olabileceği için elimden geldiğince bunlarda kaynak belirtmek zorunda kalabilirim. Eklemek istediğiniz bir konu olursa yorum yazmaktan çekinmeyin. Yorumlarınızı yazıya ekleyeceğim.

Protez Saç Nedir – Kimler Protez Saç Yaptırabilir

Tanımını yaparken ikileme düşülen çok konu var. Alman siteleri çoğunlukla insan dokusu kullanılarak ölçümü yapılan ve insan saçı üzerinden yapılan bir tür (adı üstünde) saç olduğunun altını çizmiş. Daha çok Avrupa ve Türkiye’de bulunan adreslerde ise “insan dokusuna en yakın” ibaresini kullanıyorlar ki uzmanları ile yaptığım görüşmeler neticesinde bu tanımın daha doğru olduğunu söyleyebilirim.

Özetlemek gerekirse protez saç: Sizin kafa ölçümleriniz yapılarak, istediğiniz saç tipi ve kendi saçınızın özellikleri göz önüne alınarak hazırlanan ve size birebir uyumlu bir nevi peruktur. Peruktan en büyük farkı ise çok ciddi bir araştırma geliştirme evresinden sonra size özel olarak hazırlanmasıdır.

Kimler saç protezi yaptırabilir? Sorusunun öncelikli cevabına herkes diye cevap verilse de küçük yaşta çocuklar ve cilt rahatsızlığı yaşayanların doktora danışması gerekiyormuş. Bu konuda işinin uzmanı olan kişilerle görüşmenizi tavsiye etmekle beraber, saçlarından memnun olmayan, bölgesel yada bütün olarak kellik yaşayan hemen herkes protez saç yaptırabilmektedir.

Protez Saç Kullanımı Zor mu

Burada biraz çizgimin dışına çıkarak bir kullanıcı yorumu ile devam etmek istiyorum. Öncelikle arkadaşımın derin merakı sonucu bir gün kullanan biri ile çay içme imkanı buldum. Öncelikle bu yazıyı yazdığımı ve fotoğrafını çekmek istediğimi belirtsem de izin alamadım. Yalnız gerçekten çok güzel ve çok gerçekçi saçları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kullanım açısından herhangi bir zorluğu bulunmadığını söyleyebilirim. Kellik bulunan bölgeye bir yapıştırıcı yardımıyla sürülüyormuş. Bu saçı kullanan arkadaşın biraz saçı varmış onu da haftada bir protezi çıkardıktan sonra kendisi kesiyormuş. Duş almak, fön çekmek ve diğer saç uygulamalarını yapmak gibi uygulamaları rahatlıkla saçlarına deneyebiliyormuş. Zaten protez saç konusunun temel çıkış noktası da bir nevi bu diyebiliriz.

Protez Saç Nasıl Yapılır

Bu konuda öncelik sizsiniz. Sizin belirlediğini modeller esas alınıyor. Saçınızın yapısı ve protezin yapılacağı alanın detaylı bir şekilde ölçülmesi ilk basamak olarak ön plana çıkıyor. Sonra varsa kendi saçınızın kalınlığı ve rengi ayarlanıyor. Burada da yine sizin istediğiniz modeller baz alınıyor ki uygun bir saç tipinin belirlenmesinin son derece önemli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kalıp Nasıl Çıkartılır

Kalıbının Alınması

Her şey tamamlandıktan sonra saç kalıbınız çıkarılıyor. Bu kalıp bir yapıştırıcı solüsyon yardımıyla başınıza geçiriliyor. Bu sayede dışarıdan bakıldığı zaman gerçek saçtan ayırt edilmemesi sağlanıyor. Aslına bakılırsa bir nevi saç ektirmeden farkının bu olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Saç Tasarımının Yapılması

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi üçüncü evre olarak saçınızın belirlenen kişinin saç tipine göre şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Bu konuda farklı hususlar ön plana çıkıyor olsa da aslına bakarsanız en güzel kısmının bu olduğunu söyleyebilirim.

Protez Saç Kalıbının Yapılması

Protez Saç Bakımı Zor mu

Hayır normal saç bakımı nasılsa o kadar zorluğu olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar kullanım ömrüne biraz sonra değinecek olsak da protez saçın uzun ömürlü olmasının iki farklı değişkene bağlı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Öncelikle kullanan kişinin günlük yaşam standartlarına ve saçını nasıl kullandığına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu protez saç konusunu modern zamanın kusursuz perukları olarak göreceğiniz gibi hor kullanırsanız kullanım sıkıntısı yaşama ihtimaliniz de artmaktadır. İkincisi ise yaptırdığınız kişinin profesyonelliği ve bu işi ne kadar bildiğidir. İşinin gerçekten uzmanı olan kişiler tarafından yapılan protez saçlar herhangi bir sorun ortaya çıkarmadan uzunca bir zaman yoluna devam ederken uzman olmayan ve basma kalıp bir şekilde yapılan protez saçlar için de ömür bakımından aynı cümleleri kurmak pek mümkün olmamaktadır.

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Bu ayırt edilemeyecek kadar profesyonel bir işlem olduğu için protez saç kullanan ünlüleri tespit etmek için işinin uzmanı olmak yada o kişinin beyanının olması gerekmektedir. Biz bu yazımızda kesinlikle isim vermeyeceğiz. Yalnız internete protez saç kullanan ünlüler yazdığınız zaman bir takım isimlerle karşılaşıyorsunuz. Çoğunlukla uzman olan firmaların reklam yüzü olarak ön plana çıktıkları için yapım aşamaları hakkında da bilgi sahibi olmak mümkün olmaktadır. [1]

Protez Saç Ne Kadar Dayanır – Ömrü Nedir

Bu konuda basma kalıp cümlelerden uzak daha samimi yorumlara yer vermek gerekiyor. Aslına bakarsanız internet üzerinde araştırma yapıldığı zaman protez saç nedir sorusunun ve ömrünün genellikle 3 – 5 sene gibi rakamlarla karşılaşıyoruz. Çoğunlukla protez saç yapan firmaların reklamlarını içeren sitelerde bu rakamlar telaffuz edilse de şu ana kadar bu kadar uzun süre protez saç kullanan birinin yorumu ile karşılaşmadığım için ne kadar dayanacağına dair bir yorum yazmak zor olabilir. Bir de tek kullanımlık protez saç modellerinden bahsedilmektedir ki bu ürünler için zaman aralığı 18 haftaya kadar çıkmaktaymış. Onlar hakkında detaylı bir araştırma yazısı yazarak tek kullanımlık protez saç başlığı altında incelemeye çalışacağım. [2]

Protez Saçın Ömrü Nedir

Kadınlarda Protez Saç Nedir – Nasıl Yapılır

Evreleri bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Kellik çoğunlukla erkeklerin başına gelen bir durum olarak algılandığı için kadınlar protez saç ile pek yan yana anılmamaktadır. Oysa ki saçlarının dökülmesinden yada seyrekleşmesinden yakınan pek çok kadın protez saç yaptırıyor. Ülkemizde kullanma rakamlarının zamana göre daha da yoğunlaşacağını düşünüyoruz. Protez saç konu başlığını daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Burada kadınlarla ilgili bilgilendirme yapacağımız yazımıza biraz daha yoğun bir şekilde yer vermeye çalışacağız. Şimdilik şunu söyleyebiliriz ki kadınlarla erkeklerin sadece saç inceliği, uzunluğu ve rengi konusunda birkaç farklılık bulunmaktadır. Bunun dışında kadınlarda protez saç yaptırmaktadır. Özellikle yabancı kaynaklı web sitelerine göz attığım zaman kadınların bu konuda daha profesyonel destek alarak işlemlerini tamamladıklarını görmekteyim.

Protez Saç Nedir Sorusunda Yardımcı Olacak  Yapan Yerler

İnternete protez saç yapan yerler yazdığınız zaman karşınıza onlarca kaynak çıkmaktadır. Bunların çok büyük bir çoğunluğu işini profesyonel bir şekilde yaptığı gibi müşterileriyle sorun yaşayanları da bulunmaktadır. Henüz bu adresleri detaylı bir şekilde inceleme imkanı bulmadığımız için (elimizden geldiğince reklamdan uzak duracağımızı belirtmiştik) bu konuda yorum yapamayacağız. Siz yine de objektif yorumların yapıldığı forum sitelerine göz atabilir ve yaptıran kişilerin yorumlarını da dinleyebilirsiniz. Hatta imkanınız varsa bizzat yaptıran kişilerle görüşerek bu konu hakkında daha net bilgi almanız da mümkün olabilir. Protez saç konusu son derece önemli bir konu başlığı olduğu için ve sizi uzunca bir süre etrafınızda ki insanların kusursuz algılamalarını sağlayacağı bir kaynak olduğu için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Buna özellikle göz atmanızı tavsiye ediyorum. Ben en azından şimdilik bu yerler hakkında konuşmama hakkımı saklı tutmak istiyorum. [3]

Protez Saç Fiyatları Nelerdir

Oldukça uçurum bulunan bir aralıktan bahsedebiliriz. Protez saç söz konusu olduğunda yapan firmanın kalitesine, işçiliğe, istenilen saç tipine, uzunluğuna ve rengine hatta yaptıracağınız ile göre bile farklı fiyat tarifeleri ortaya çıkıyor. Biraz önce yorumlarını aldığımız arkadaştan öğrendiğim kadarıyla protez saç yapmaya yeni başlayan bazı yerler reklam yapmak için fiyatları aşağıda tutabilirken işini kanıtlamış olan adreslerin verdiği rakamlar biraz yüksek olabiliyormuş. O zaman aralığında kendi saçı için 4.500 TL ödediğini söylemişti o arkadaş, bugün fiyatlandırma nasıldır. Ne kadar mal olur? Gibi soruların cevaplarını bulmak için bir süre daha beklemek gerekebilir.

Saç Ektirmek vs Protez Saç

O kadar fiyatları gözden çıkarmışken neden saç ektirmeyim? Benim kendi saçlarıma kavuşma imkanım olurken neden protez saç ile uğraşayım? Diye sorabilirsiniz. İtiraf etmek gerekir ki bende ilk seferinde böyle bir düşünce içerisinde olmuştum. Protez saç ile ilgili fikirleri ve yorumları okuduğum zaman çok mantıklı gelmişti. Oysa ki iş fiyatına geldiği zaman son derece basit bir operasyon olan saç ektirme operasyonuna yeşil ışık yakacağımı düşünmüştüm. Oysa ki durum bu şekilde olmuyor. O arkadaştan gördüğüm kadarıyla protez saç işinin uzmanı olan ellerden çıkıyor olması durumunda son derece kaliteli bir görünüm çizebilirken saç ektirme işleminin biraz daha uzun süre bir operasyon olduğunu da görmek gerekebiliyor. Bu sebepten protez saç saçlarına önem veren ve daha estetik bir görünüm kazanmak isteyen kişilerin öncelikleri arasında yerini almaya devam ediyor. Her zaman için farklı aralıklardan bahsetmek mümkün olsa da söz konusu olan protez saç seçeneği olduğunda özellikle yabancı kaynaklar başta olmak üzere internet üzerinde yer alan sitelere bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Protez Saç Kullananların Yorumları

Bu da önemli bir konu başlığı olarak ortaya çıkmaktadır. Genellikle Protez saç kullananların yorumlarına göz attığımız zaman olumlu sonuçlarla karşılaşıyor olsa da bu işten hiç memnuniyet duymayan bir çoğunluğun olduğunu da unutmamak gerekiyor. Genellikle yaptırılan yere bağlı olarak bazı kişiler hem paralarını hem prestij ve zamanlarını kaybettiklerinden şikayetçi olabiliyor. İnternet üzerinde yer alan protez saç şikayetleri bölümüne göz attığınız zaman pek çok kişinin böylesine şikayetlerden dert yandıklarını görmeniz mümkün olacaktır.

Tabi ki işini çok çok iyi yapan yerler düşünüldüğü zaman bu rakam az gibi görünse de sanıyorum ki iş, yapan yerde bitiyor. Şu konunun altını çizerek yazımı yavaş yavaş sonlandırmak isterim. Ben daha önce protez saç yaptırmadım. Protez saç yaptıran bir kişi ile bu konu hakkında görüştüm. İnternet üzerinde (Almanca ve Fransızca) yabancı kaynaklara göz atmaya çalıştım. Firmaların müşteri hizmetlerini arayarak bilgi aldım. Yine de karar sizindir. Özellikle altını çizmek istediğim bir konu var ki bir anda karar vererek ileride pişman olacağınız bir iş yaptırmamanızdır. En azından üç farklı yer ile görüşün ve fiyat alın derim. Fiyat konusunda bir dengesizlik bulunduğu için protez saç konu başlığında detaylı bir ürün ve fiyat farkı oluşabilmektedir. Buna özellikle göz atmanız faydanızadır.

Protez Saçımızda Sonuç Olarak Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı konular yoruma açıktır. Estetik mesela, kimi saç ektirmeyi tercih eder. Kimisi dökülen saçlarını dibinden kazıyarak bu şekilde dolaşır, kimi de protez saçın estetik güzelliğinin daha hoş olacağını düşünür. Gelişen teknoloji saç eksikliği yaşayan kişiler için böylesine güzel bir ayrıntıyı ortaya çıkarmış. Karar sizin…

Sağlıkla kalın.

Protez Saç Nedir – Kullananlar – Yorumları” için 5 yorum

  1. Oldukça faydalı bir yazı olmuş söz konusu olan protez saç olduğunda birbirinden farklı internet siteleri çok saçma bilgilerle dolu pek çok içerik yayınlıyor. Doğrusu sizin yazdığınız bu yazıyı son derece takdir ettiğimi de özellikle belirtmek isterim. Son zamanlarda karşılaştığım birbirinden farklı adreslere kıyasla oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş.

  2. Bana kalırsa protez saç son zamanların en büyük balonları arasında yer alıyor diyebiliriz. Yinede oldukça faydalı bilgiler var burada bu sebepten teşekkür ederim hocam.

  3. Geleceğin en büyük trendleri arasında yer almaya aday son derece farklı ve kaliteli bir ürün seçeneği olarak göz kırpıyor. Bana kalırsa protez saç söz konusu olduğunda giderek daha popüler olan bir ürün seçeneğinin karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Üstelik kadın erkek fark etmeksizin yapılıyor olması da bu ürünü diğerlerinden bir adım daha öne çıkarmayı başaran nadir özellikler arasında yer alıyor.

  4. Benimde protez saç konusunda merak ettiğim acaba tek kullanımlık mı olduğu yoksa daha uzun süreli kullanım mümkün mü? Bir de protez saç fiyatı hakkında bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir