İnce Telli Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

İnce telli saçlar dendiği zaman akıllara ağırlığını çabuk kaybeden, yağlanan, hacmini muhafaza edemeyen saçlar gelmektedir. Bu durum doğru olsa da basit öneriler yardımıyla bu probleminde üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Şimdi ince telli saçları olanların yapması gerekenler listemize geçiş yapabiliriz.

Yıkamak Doğru mu

Her ne kadar saçlarımız için faydalı olduğunu düşünsek de şampuanlar içerisinde pek çok kimyasal madde barındırmaktadır. Bu da saçlarınızın koruyucu tabakasının ortadan kaldırılması ve saçınızın kendini savunup yenilemesi için yeniden uğraşması anlamına gelir. Bir de saçlarınız zaten ince telli olduğu için kendini yenilemek için uğraşırken savunmasız kalması anlamına gelebilir.

Evde Hazırlanan Formüllere Dikkat

Pek çok internet sitesinde yer alan evde hazırlanan yağ önerilerinden uzak durmanız hayat kurtarabilir. Saç bakımı konusunda parlaklık vermesi her şey değildir. Hindistan cevizi yağı, zeytin ve badem yağından hazırlanan listeler saçlarınızı besleyip parlak görünmesini sağlayabilir. Sürekliliği olmaması durumunda yada saçınızda kalması durumunda saçlarınızın daha kolay hacmini kaybetmesini de sağlayacaktır. Bu da saçlarınızın olduğundan da ince görünmesi anlamına gelecektir.

Her Türlü Kimyasaldan Uzak Durun

Saç rengini açmakta kullanılan, saç bakımı için üretildiği savunulan, asıl görevi saç bakımı olmayan ve içerisinde kimyasal maddeler barındıran tüm yardımcılardan uzak durmanız gerekmektedir. İnce telli saçların bakımı kadar koruması da diğer saç tiplerine göre zor olabilir. Her gördüğünüzü yada her öneriyi dikkate alarak saçlarınızda uygulamayın. Bu durum saçlarınızın daha solgun görünmesine neden olabilir giderek incelen hatta dökülen saçların ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Uzmanlar Bugünler İçin Var

İyide onu yapma bunu yapma deyip duruyorsun. Peki ama biz ne yapalım? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet haklısınız kimyasalların tamamına, evde yapılan saçma karışımlara ve içeriğinde ne olduğundan emin olmadığınız tüm ürünlere karşıyız. Bunun yerine işinin uzmanı dermatologları ve cilt uzmanlarını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Saç tipiniz, saç deriniz ve genel özellikleriniz analiz ederek uygun ürün ve yöntemler tavsiye edilebilir. Bu şekilde gereksiz kimyasallarla saçlarınızı yormamış olursunuz. Herhangi bir sorunuz olduğunda yorum bölümünü ziyaret etmeyi unutmayın. Sağlıklı kalın, sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir