Kepek İçin Öneriler – Kepeğe Karşı Ne Yapılır

Kepeği saçlarda meydana gelen bir durum olarak görmek çok yanlıştır. Pek çok kişinin bilmediği yada önemsemediği bir konu olduğu için yazının başında bu hususun altını çizmekte fayda görüyoruz. Hepsinden önemlisi kepek bir cilt rahatsızlığıdır. Doğal bir durum olmadığı için buna neden olan etmenlerin tespit edilmesi doğrudan müdahale etmek için yerinde bir adım olarak ortaya çıkar.

Kepek Nedir

Cilt rahatsızlığı olduğunun altını çizdik. Kurumaya -çoğunlukla- bağlı olarak saç diplerinizde oluşan ölü derilerin dökülmesi ile ortaya çıkar. Çoğunlukla koyu renk kıyafetler giydiğinizde bu rahatsızlık daha net bir şekilde ortaya çıkar. O sebepten bu hoş olmayan görüntünün önüne geçmek gerekebilir.

Kepekli bir saça sahipseniz öncelikle saç diplerinizin incelenmesini denemeniz gerekmektedir. Kepek için pek çok neden olduğu bilinmekle beraber buna bir uzman gözünden bakmak daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Kepekli saçlar için çoğunlukla çabuk dökülme, kaşınma ve kızarıklık gibi sorunlar paket halinde ortaya çıkar. Zaten uygun şampuanı yada saç kremini bulan kişilerde bir anda dökülmenin de ortadan kalktığını söyleyebiliriz.

Kepek Şampuanları Yeterli mi

Bazı kepek şampuanlar ciddi bir arge yatırımı ile piyasaya sürülüyor. Yine de her kepek oluşumuna uygun şekilde üretilmediği için doğrudan yeterli olmadığını söyleyebiliriz. Kepek rahatsızlığının ortadan kaldırılması için saçlarınızı bir deneme yanılma tahtası olarak kullanmaktan yada evde hazırlanan içeriği tam olarak bilinmeyen listelerden uzak tutmak yerine bir cilt doktoruna görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Kepeğe Karşı Doğal Çözüm

Öncelikle aşağıda listelediğim yöntemin uygulamasını kendi üzerimde yapmadığımın altını çizmek istiyorum. Bana çok zararlı görünmediği için burada paylaşmak istiyorum. Aslına bakarsanız internette bu yöntemi öneren çok fazla adres bulunduğu için denenebilir.

Öncelikle sirkeyi fısfıslı bir kap içerisine koyuyorsunuz. Bu sirkeyi şampuanlamadan 10 dakika kadar önce saç diplerinize sıkıyorsunuz on dakika kadar önce masaj yapıp sonra bekliyorsunuz. Kısa bir süre geçtikten sonra da saçlarınızı şampuanlayarak yıkıyorsunuz. Bu durumun saç dipleri için oldukça başarılı sonuçlar verdiğini okumuştum. Kesinlikle denenebilir demiyorum ama bir kepek problemi yaşadığımda ilk başvuracağım yöntemler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir