Mavi – Pembe – Yeşil Renklere Saç Boyamak

Çağımızın en büyük arayışları arasında farklı olanın peşinde koşmak yer alıyor. Saç boyamanın amacı doğada zaten var olan insan saçı renklerinin farklı saçlarda uygulanması olarak ortaya çıksa da günümüzde çok farklı renk tonlarını saçlarda denemekte sık başvurulan yöntemler arasına girdi. Bunu deneyip uygulayan biri olarak neden uygulandığını ve doğru rengin nasıl seçilmesi gerektiğini masaya yatıralım istedik.

Mavi Renk Saç Boyası

Hiç şüphesiz farklı saç renkleri söz konusu olduğunda ilk olarak mavi renk akıllara gelmektedir. Uygun tonun tutturulması ve varlığını devam etmesini sağlamak ciddi bir kuaför başarısı olsa da biz o konuyu masaya yatırmayacağız. Kimler mavi renk saç boyasını uygulayabilir o konuyu düşünelim. Daha önce saçını maviye boyatmış biri olarak -bulunduğum şehirde şirine ismi ile anıldığım bir dönem olmuştur- neden mavi renk diye çok düşündüm.

Sanırım bunun birden fazla cevabı bulunuyor. Öncelikle saç boyatmak benim için farklı şeyler denemek anlamına geliyordu. Uzunca bir süre boyunca bu renge devam etsem de bakımı ve yorgunluğunu bir kenara bırakıp saçımı tekrardan kısa keserek bu özelliğimi rafa kaldırmıştım. Çoğunlukla dikkat çekmek yada farklılık aramak anlamına gelen mavi renk en yakışanlar arasında yer alıyor diyebilirim. Bu tabi ki benim fikrimdir.

Pembe ve Yeşil Saç Renkleri

Pembe renk boyayı şu ara çok sık görsem de yeşil rengi daha çok Avrupa’da gördüm. Sanırım farklı saç renklerinin coğrafyalar ile bir ilgisi olduğunu da düşünebiliriz. Yeşil renk bakımı daha zor diye duymuş olmama rağmen günümüzde pembe saç rengi ile gezen insanları gördüğüm zaman kıskandığımı reddedemeyeceğim. Bu biraz zor ve dikkat çekici bir renk olduğu için ben deneyemedim. Denemek isterdim ama şimdi de ne yazık ki zamanım yok. Pembe renk saça sahip olanların düşüncelerini ve karşılaştıkları zorlukları dinlemeyi çok isterdim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin. Herkese mutlu haftalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir